Európa legelterjedtebb cégminősítője, a Dun & Bradstreet kiemelkedőnek értékelte Irodánk pénzügyi stabilitását.
A referencia időtartam számítását szeretnénk tisztázni a vonatkozó jogszabályok tükrében, tekintettel arra, hogy etekintetben is nagyon sokféle ajánlatkérői gyakorlattal találkozunk a mindennapokban, így nem csoda, ha néha az ajánlattevők sem tudják, hogy mi a követendő irány, ebben szeretnénk segítséget nyújtani.
Az Opten Kft. frissen kapott tanúsítványa szerint cégünk kiemelkedő stressztűrési és megbízhatósági mutatókkal rendelkezik.
Közbeszerzési eljárásokban is érvényesíteni kell az oroszokkal szembeni szankciókat - április eleje óta hatályos az uniós rendelet, mégis alig tudnak róla a tenderek résztvevői, íme a részletek.
Ugyan 2018. áprilisától a magyar közbeszerzések az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren (EKR) keresztül kerülnek lebonyolításra, továbbra is maradtak még papír alapon aláírandó és benyújtandó nyilatkozatok a közbeszerzési eljárásokban. A mindennapokban felmerülő, cégszerű aláírásokkal és elektronikus aláírásokkal kapcsolatos egyes kérdésekben szeretnénk segítséget nyújtani az alábbi összefoglalóval.
A mindennapi gyakorlatban rengeteg kitöltési és értelmezési probléma merül fel az Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum formanyomtatvány III. részének egyes pontjaival kapcsolatosan. A vitás kérdések elsődlegesen a Kbt. 62. § (1) bekezdés c) pontja szerinti kizáró okhoz kapcsolódó EEKD pontok kitöltésére vonatkoznak, ekörben a mindennapi joggyakorlat rendkívül hektikus, gyakorlatilag ahány ajánlatkérő, annyiféle elvárás létezik az EEKD ezen pontjainak kitöltése kapcsán, mindez jogbizonytalanságot okoz az ajánlattevők (és az ajánlatkérők) körében. Lentiekben ezen kérdések kapcsán mutatjuk be szakmai álláspontunkat, bízva abban, hogy előbb-utóbb sikerül elérni, hogy a joggyakorlat egységes(ebb)é váljon ezen kérdésben is.
A közbeszerzési eljárások eredményeként megkötésre kerülő szerződések teljesítése során is gyakran merülnek fel közbeszerzési jellegű kérdések, ezek között az egyik leggyakoribb az, hogy mennyiben tekinthető jogszerűnek, ha a közbeszerzési eljárás nyertes ajánlattevője a szerződés teljesítése során olyan céget (gazdasági szereplőt) is bevon alvállalkozóként, aki (amely) ugyanúgy részt vett ajánlattevőként a közbeszerzési eljárásban
Az alábbiakban azt kívánjuk a koronavírus miatt kialakult közegészségügyi helyzetre figyelemmel bemutatni, hogy a magyar jog szabályai alapján általánosságban mikor lehet „vis maiorra” hivatkozással mentesülni a szerződésszegésből eredő kártérítési felelősség alól.
Nem minden úgy van, ahogy gondoljuk: ez közbeszerzés!
Az alvállalkozók bevonásával kapcsolatos magyar közbeszerzési szabályok összefoglalása
A javaslat számos jelentős változtatást irányoz elő a közbeszerzési szabályok terén
Mind a Ft-ban, mind az EUR-ban meghatározott értékek módosulni fognak
A magyar közbeszerzésekben állandó problémát jelent ez a kérdés, igyekszünk segítséget nyújtani a helyes értelmezéshez